For a better experience please change your browser to CHROME, FIREFOX, OPERA or Internet Explorer.
Vzdělário podpoří začlenění cizinců a vzdělá širokou společnost

Vzdělário podpoří začlenění cizinců a vzdělá širokou společnost

Akademické úspěchy žáků od základní školy po vysokou jsou v našem systému stále jedním ze základních ukazatelů úspěchu. Doučování tak nabízí možnost, jak prohloubit pochopení školní látky a následně pak vylepšit akademické výsledky. V dnešní nelehké době, kdy se žáci neustále pohybují mezi online a prezenční výukou, je extra pomoc a dovysvětlení látky často naprosto nezbytné. Mladá Boleslav doposud postrádala platformu, která by sdružovala jak ty, kteří nabízí doučování tak ty, kteří ho hledají a to, ať již se jedná o instituce či soukromé osoby. Nabízet a poptávat můžete tradiční předměty jako jsou matematika, cizí jazyky či dějepis, ale i ty méně tradiční jako účetnictví či ekonomie.

 

Odbor školství, mládeže a tělovýchovy spolu s Ministerstvem vnitra ČR a Nadačním fondem Šance pro děti podpořilo projekt VZDĚLÁRIO, jehož základ tvoří právě webová platforma, kam mohou směřovat jak žáci, tak rodiče, tak ti, kteří doučování nabízí. Prvotním impulsem a hlavním cílem této platformy je poskytnutí informací školám a žákům, kteří vzdělávají cizince. Z tohoto podnětu pochází i finanční podpora Ministerstva vnitra z dotace na projekty obcí na podporu integrace cizinců na lokální úrovni. Tito žáci často nezvládají látku v jiném než rodném jazyce, a proto je nutné jim v rámci doučování poskytovat pomocnou ruku. Tato stránka může sloužit ale i široké veřejnosti bez ohledu na národnost či rodný jazyk.

 

Po jednoduché registraci a vypsání nabídky se inzerát zobrazí dalším uživatelům v dané kategorii dle předmětů. Jak vyhledávání, tak nabídku může každý zadat zcela zdarma. Firmy i jednotlivci na stránkách naleznou i možnost placené reklamy a blogu, který informuje právě o tom, co nabízíte nebo čeho jste v rámci nabízené služby dosáhli. Uživatelé ihned získají přehled o tom, co je ten či onen doučovatel může naučit, kolik ho to bude stát a třeba i to, jak je tento doučovatel hodnocen uživateli, kteří s ním již měli předchozí zkušenost.

 

Platforma bude plně k dispozici 1.12. 2021 a těší se na své uživatele z obou stran uživatelského spektra. Neváhejte a buďte mezi prvními, kteří zadají svou nabídku doučování nebo reklamu pro své vzdělávací zařízení.

 

Zdroj: Vzdělário

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Top