For a better experience please change your browser to CHROME, FIREFOX, OPERA or Internet Explorer.
Cizinec ve třídě: Edukace učitelů na základních školách

Cizinec ve třídě: Edukace učitelů na základních školách

Nově vzniklé webové stránky Cizinec ve třídě slouží všem pedagogům, vychovatelům a osobám, které mají ve svém kolektivu dítě s odlišným mateřským jazykem. Cílem iniciativy je poskytnutí zjednodušených informací o společných kulturních charakteristikách nejčastějších menšin žijících na území České republiky. Projekt si také klade za cíl zlepšit akademické výsledky a zefektivnit integraci žáků z ciziny. Klíčovou součástí projektu jsou edukativní videa s cizinci.
Finanční podpora od Nadačního fondu ŠKODA AUTO pomohla vzniku projektu, který se snaží pomoci znevýhodněným cizincům v českých školách. Specializované rozhovory s lidmi z různých kultur odhalují učitelům odlišný pohled cizinců. Kantoři tak díky těmto informacím mohou přizpůsobit své vyučovací metody.
Cizinec ve třídě tak oslovil například lidi z vietnamské, ukrajinské, mongolské nebo nepálské komunity.

„Naším cílem je rozšiřovat web o národnosti, širší databanku otázek a odpovědí a materiálů pro zjednodušenou výuku a především testování. Protože naše činnost je závislá na získaných finančních prostředcích, budeme vděčni za jakoukoliv finanční podporu, které se nám dostane,“ říká inicitátorka projektu Iva Crookston.

Součástí webu je diskuzní fórum, kde si učitelé mohou v reálném čase předávat poznatky a informace o dané problematice. Cílem má být jejich obohacení.
Na projektu spolupracují odborníci, kteří se mezi cizinci pohybují a podávají jim pomocnou ruku. Příkladem je ředitelka Centra na podporu integrace cizinců Mladá Boleslav Jana Súkeníková, městský koordinátor cizinců, pedagožka a vedoucí celého projektu Iva Crookston, poradkyně pro integraci cizinců a pedagožka Iva Kršková a další.
Všechna videa si můžete přehrát ZDE.

 

Zdroj: Vzdělário.cz, Cizinec ve třídě
Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Top